آیا می دانید؟

0 360

آیا می دانید؟
عکس ها، ویدیو ها، افلام و کلیپ های صوتی و تصویری مبتذل مستهجن و خلاف ارزش های دینی و اخلاقی را که برخی ها آگاهانه یا نا آگاهانه در رسانه می پسندند یا نشر می کنند یا روی آن نظریه مثبت و تأئیدی می گذارند در حکم چیست؟ و عواقب آن چه خواهد شد؟
پس اگر نمی دانی بیا این آیتی از سوره مبارکه “النور” را بخوان و بدان که الله تعالی چه می فرماید:
( إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَنْ تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيَا وَالآخِرَةِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ).
بیگمان کسانی که دوست میدارند گناهان بزرگی (انحرافات اخلاقی همچون زنا و بی حیایی) در میان مومنان پخش گردد، ایشان در دنیا و آخرت، شکنجه و عذاب دردناکی دارند. خداوند میداند (عواقب شوم و آثار مرگبار اشاعه فحشاء را) و شما نمیدانید (ابعاد مختلف پخش گناهان و پلیتی ها را).
(کسانی ‌که زنان پاکدامن را به زنا متّهم می‌سازند، به ‌ویژه آن کسانی‌ که جسارت کردند و بیت بزرگوار نبوّت را تهمت زدند، آنان ‌کار می‌کنند تا اعتماد مردمان مؤمن را به خیر و عفّت و پاکی مـتزلزل ‌کنند، و پرهیز از ارتکاب زنا را بردارند و برجای نگذارند. آنان این کارها را از راه اشاره به شیوع زنا در میان ‌گروه مؤمنان انجام می‌دهند … بدین وسیله زنا در درونهای مردمان سبک جلوه می‌کند و بعد از آن‌ کار زنـا از درون به بیرون سرایت می‌کند و در واقعیّت زنـدگی مردمان پخش می‌شود).
بدین جهت خدا کسانی را که به زنان پاکدامن تهمت می‌زنند چنین معرّفی فرموده است ‌که آنـان دوست می‌دارند که زنا در میان مؤمنان پخش‌ گردد، و ایشان را به عذاب دردناک دنیا و آخرت تهدید کرده است‌.
این گوشه‌ای از برنامۀ تربیت است‌، و مقرّراتی از میان مقرّرات پیشگیری است‌، این مقرّرات هم با توجّه بـه آگاهی از نفس بشری‌، و از روی شناخت شیوۀ دگرگونی احسـاسات و عواطف و رویکردها و جهتگیریها است … بدین خاطر است‌ که این چنین پیرو می زند: (وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ)
خداوند می‌داند (‌عواقب شوم و آثار مرگبار اشاعۀ فحشاء را) و شما نمی‌دانید (‌ابعاد مختلف پخش گناهان و پلشتیها را(.
آیا چه کسی‌ کار و بار این نفس را می‌داند مگر آن کسی ‌که او را آفریده است‌؟ چه کسی کار و بار ایـن نفس بشری را اداره میکند و می‌گرداند مگر آن کسی که او را خلقت و آفرینش بخشیده است‌؟ چه ‌کسی است که ظاهر و باطن و پیدا و ناپیدا را ببیند، و چیزی از علم او پنهان و نهان نماند، مگر آن خدائی‌ که بسی مطّلع و بسی آگاه است‌؟
پس بدان که نشر و پخش هرگونه موارد فحشاء در حقیقت در ذیل این آیت داخل بوده و سبب عذاب بزرگ الهی است که هم در دنیا انسانرا بدبخت و شوم می سازد و هم در آخرت.
از جمله موارد فوق یکی هم نظر کردن به زنان نامحرم و دیدن زنان به مردان نا محرم است که سبب پخش و نشر فحشاء در جامعه می گردد.
و ما علینا الا البلاغ المبین
برادر تان نورالله کوثر
کابل- اسد 1394
https://www.facebook.com/NoorullahKawsarOfficialPage

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =