عنکبوت ها هم استعداد شمردن را دارند

0 456

الله متعال با قدرت کامله خویش در این نظام هستی قدرت نمایی های گونه گون نموده که هرکدام اینها در حقیقت دال بر صنعت قیومی و کامل وی تعالی جل مجده است و تصرفات تامه کبریاء جل جلاله بوده از جمله این حکمت  ها  و قدرت های بلا نهای او تعالی جلت عظمته یکی هم کمال الله تعالی در عنکبوت است این عنکبوت ها استعداد شمارش را هم دارند- تحقیقات صورت گرفته توسط محققان آمریکایی نشان می‌دهد، عنکبوت‌های طلایی گردباف احتمالا قادر به شمارش هستند.
به گزارش ایسنا، عنکبوت‌ طلایی گردباف (Nephila clavipes) با استفاده از طعمه‌هایی که در تارها به دام می‌افتند، ذخیره‌گاه‌های غذایی برای خود ایجاد می‌کند.
محققان دانشگاه ویسکانسین در تحقیقات خود دریافتند، این گروه از عنکبوت‌ها به دنبال طعمه‌های گم‌شده‌ای هستند که از شبکه تارهایشان ربوده شده بود؛ حشرات مرده در برخی موارد توسط عنکبوت‌های دیگر از تارهای چسبناک‌ ربوده می‌شوند.
تعداد طعمه‌های موجود در ذخیره‌گاه‌های غذایی با قرار دادن لارو نوعی کرم و سپس ربودن آن‌، مورد بررسی قرار گرفتند؛ محققان رفتار عنکبوت‌ها را در جستجوی طعمه ربوده شده ارزیابی کردند.
نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، عنکبوت‌هایی که ذخیره‌گاه‌های غذایی بزرگ‌تری را از دست داده بودند، مدت‌ طولانی‌تری دنبال آنها می‌گشتند و چنین موضوعی نشان می‌دهد، این موجودات وضعیت ذخیره‌گاه‌های خودرا به خاطر می‌سپارند؛ آنها از این خاطرات برای بازیابی طعمه استفاده می‌کنند.
دکتر «رافائل رودیرگز»، رهبر ارشد این تحقیق معتقد است، می‌توان از این مشاهدات چنین نتیجه گرفت که عنکبوت‌ها دارای حس شمارش هستند. درصورتیکه لاروی بسیار بزرگ‌تر از ذخیره‌گاه ربوده شود، عنکبوت جستجوهای خود را افزایش می‌دهد که این موضوع حاکی از توانایی محاسبه اندازه طعمه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =