برای کنترول خُر و پف در خواب چه باید کرد؟

0 226

خر و پف کردن هم برای شما و هم برای همسر و اطرافیان می‌تواند آزار دهنده باشد. خر و پف زمانی رخ می‌دهد که سطح اکسیژن بدن شما کاهش می‌یابد و قلب شما مجبور می‌شود برای تامین اکسیژن مورد نیاز بدن شما بیش از حد کار کند.
خر و پف ممکن است در طولانی مدت منجر به بیماری‌های فیزیکی از جمله دیابت، فشار خون، حملات قلبی و سکته قلبی شود.
در اینجا به چند روش خانگی برای جلوگیری از خر و پف اشاره می‌کنیم.

  1. اولین راه برای جلوگیری از خر و پف کنترل استرس است. زندگی همه ما پر از استرس است و به همین دلیل گاهی فراموش می‌کنیم به طور طبیعی و صحیح نفس بکشیم؛ علاوه بر این شما می‌توانید قبل از خواب از “بخار” هم استفاده کنید. استنشاق بخار باعث می‌شود همه موانعی که ممکن است مسیر تنفس شما را مسدود کنند از بین بروند.
  2. قبل از خواب هیچ قرصی مصرف نکنید؛ معمولا پزشکان به افرادی که خر و پف می‌کنند توصیه می‌کنند که قبل از خواب هیچ قرصی مصرف نکنند و حتی قرص خواب هم استفاده نکنند؛ بنابراین یک روش خانگی برای جلوگیری از خر و پف مصرف نکردن قرص است.
  3. افکار مثبت را به خود القاء کنید. وقتی می‌خواهید بخوابید اجازه بدهید افکار مثبت به ذهن شما راه پیدا کنند. سعی کنید کارهایی که فردا قرار است انجام دهید را فراموش کنید؛ کاملا ذهن‌تان را آرام کنید و بعد بخوابید.
  4. بعضی از بالش‌ها باعث می‌شوند که ما خر و پف کنیم؛ بنابراین بهترین روش خانگی برای جلوگیری از خر و پف تنظیم بالش و استفاده از بالش مناسب است. می توانید خوابیدن بدون بالش را نیز امتحان کنید تا متوجه شوید که آیا حل مشکل خر و پف شما با تنظیم بالش امکان پذیر است یا خیر؟
  5. مطالعات نشان داده است که مصرف برخی غذاها می‌تواند باعث بروز خر و پف شود؛ بنابراین قبل از خواب از خوردن غذاهای سنگین، فرآورده‌های لبنی، نوشیدنی‌های حاوی کافئین وغیره خودداری کنید.

Bestfamily.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − چهارده =