ساده‌ترین راه جلوگیری از سرماخوردگی

0 315

بر اساس تازه‌ترین مدارک بدست آمده، پژوهش‌گران می‌گویند که برای جلوگیری از سرماخوردگی در زمستان باید از «شال گردن» استفاده کرد و بینی خود را گرم نگه داشت.
روزنامه «تایمز دیلی» با انتشار مطلب علمی‌ای تحت عنوان «چرا هوای سرد باعث سرماخوردگی ما می‌شود؟» سرماخوردگی و هوای سرد فصل سرما و رابطه این دو پدیده را شرح داد.
به گفته نویسنده این مطلب بر بنیاد پژوهش و مطالعه‌ی علمی که انجام شده است انسان برای جلوگیری از سرماخوردگی در فصل زمستان باید از خود محافظت کند و بینی خود را گرم نگه دارد.
گفتنیست که در این مطالعه علت سرماخوردگی هم تذکر داده شده و تاکید شده است که علت سرماخوردگی فعالیت ویروس آن در فصل زمستان نیست که گویا بهتر فعالیت می‌کند؛ بلکه علت آن این است که بینی ما در هوای سرد بد عمل می‌کند.
پروفسور «اکیکو اوساکی» هم با تاکید بر گرم نگه‌داشتن بدن در فصل سرما در زمینه گفته است: “ویروس در بینی هنگام پایین آمدن دمای هوا سریع‌تر منتشر می‌شود”.
با آنکه در مورد گرم نگه‌داشتن بینی در فصل سرما تاکیدهای زیادی صورت گرفته است؛ اما در پایان این مطلب آمده است که انسان برای جلوگیری از سرماخوردگی باید از «شال گردن» استفاده کند و بینی خود را با آن بپوشاند که ساده‌ترین راه محافظت و جلوگیری از ابتلا به این بیماری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + نه =