خشونت علیه مردان توسط زنان در مغرب

0 320

افزایش موارد خشونت و تعرض زنان به مردان در مغرب و اوج گرفتن آن در سال‌های پسین که یکی از کارشناسان حقوقی از این راز پرده بر می‌دارد.
عبدالفتاح بهجاجی رییس شبکه دفاع از حقوق مردان در مغرب می‌گوید بررسی‌های تازه نشان می‌دهد که بیش از دوازده هزار مورد تعرض زنان به حقوق مردان در سال 2014 به ثبت رسیده است.
وی با تصریح در گزارش سالانه این مرکز اعلام کرد که موارد به ثبت رسیده شامل قضیه‌های مختلف و موارد گوناگون می‌باشد که بیست درصد آن مربوط به ضرب و جرح مردان توسط زنان و بقیه موارد مربوط به قطع رابطه زن با خانواده مرد، اجبار مرد به پرداخت نفقه، توهین به مرد و تصاحب خانه یا موتر وی و همچنان اجبار مردان به روابط غیراخلاقی می‌شود.
بهجاجی در مورد آن عده از مردانی که در شرکت‌ها، کارخانجات و دیگر مراکز به عنوان کارمند، کارگر یا راننده کار می‌کنند گفت که این دسته از مردان با درخواست نامشروع زنان کارفرما مواجه می‌شوند و اگر به خواسته صاحب‌کاران (زن) خود تن ندهند یا اخراج می‌شوند و یاهم تهمت سرقت به آن‌ها وارد می‌شود.
به گفته وی ارقام ارایه شده نسبی است و تنها بخشی از مشکل را منعکس می‌کند؛ چرا که این مرکز در مقر خود از مردان شهرهای دیگر هم شکایت‌های متعددی دریافت می‌کند.
«شبکه دفاع از حقوق مردان» در مغرب تنها مرکز حمایت از حقوق مردان در آن‌جاست و مقر آن در شهر «دار البیضاء» یا «کازابلانکا» می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + نه =