«محمد» محبوبترین نام در بریتانیا شد

0 391

محمد محبوبترین نام در صدر نام‌های لست شده از نو زادان پسر در بریتانیا.
طبق بررسی‌های صورت گرفته، با افزایش اقبال از نام‌های اسلامی در بریتانیا، اکنون «محمد» محبوبترین نام پسرانه در انگلیس، ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند به شمار می‌آید.
بررسی‌های صورت‌گرفته در بریتانیا نشان می‌دهد که «محمد» اکنون به محبوبترین نام پسرانه در این کشور تبدیل شده است.
بنا بر گزارش‌ها اطلاعاتی که موسسه موسوم به مرکز کودک/ بیبی سنتر بریتانیا روز یکشنبه منتشر کرد نشان می‌دهد که «محمد» در فهرست سال 2014 نام‌های محبوب انگلستان در مقایسه با سال گذشته 27 پله ارتقا رتبه پیدا کرده و حالا در جایگاه اول محبوبترین اسامی پسران در این کشور قرار گرفته است.
به اساس گزارش‌ها در سال‌های اخیر اقبال عمومی از نام‌های اسلامی و عربی افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است. نام محمد سال گذشته نیز ارتقا جایگاه زیادی در فهرست سالیانه داشت.
بریتانیا یکی از بزرگترین جوامع مسلمان در اروپا را دارد. با وجود آنکه مسلمانان با جمعیت حدود 3 میلیون نفری در بریتانیا قریب به پنج درصد ساکنان این کشور را تشکیل می‌دهند؛ اما بررسی‌ها نشان می‌دهد بزرگترین اقلیت مذهبی انگلستان با تبعیض شدید مواجه است.
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت روز یکشنبه نوشت، مسلمانان انگلیس اقلیتی هستند که بیشترین تبعیض شغلی در این کشور متوجه این گروه است.
شانس شغل یابی برای مردان مسلمان انگلیس 76 درصد از بقیه مردان انگلیس کمتر است؛ هم‌چنین زنان مسلمان انگلیسی 65 درصد در مقایسه با دیگر زنان انگلیسی شانس کمتری برای اشتغال دارند.
گزارش: وسیم احمد ادیب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =