دماغ گرفته ها بخوانند!

0 301

دماغ گرفته های که از ناحیه گوش، گلو و بینی یا در کل بگوییم دماغ گرفته گی رنج میبرند، دقیق شوند.
متخصص گوش، حلق و بینی گفت:‌ بهترین و ساده‌ترین کار در مواجهه با گرفتگی بینی شست‌وشوی بینی با استفاده از سرم‌های نمکی موجود در داروخانه‌هاست که هر چقدر تناوب و تعداد این شست‌وشوها بیشتر باشد، تأثیر بهتری دارد.
مهتاب ربانی اناری اظهار داشت: گرفتگی بینی در این فصل سال شایع است، البته به خاطر آلودگی هوا نیز گرفتگی بینی بیشتر دیده می‌شود که ناشی از عفونت‌های ویروسی، حساسیت و آلرژی است.
متخصص گوش، حلق و بینی گفته اند: اگر گرفتگی بینی با وجود شست‌وشوی با سرم ، بعد از ۵ تا ۷ روز باقی بماند، نیاز به پی‌گیری و درمان دارد.
متخصص گوش، حلق و بینی تصریح کردند: در گرفتگی‌های بینی مزمن و گرفتگی هایی که همراه با ترشحات چرکی یا خونی باشند و به تنفس دهانی و خُرخُر شبانه فرد منجر شوند مراجعه به پزشک متخصص الزامی است.
ربانی اناری در پاسخ به پرسش مبنی بر اینکه استفاده از بخور تا چه میزان در درمان گرفتگی بینی نقش دارد، گفت: استفاده از بخور در مواقعی که رطوبت محیط کم و هوا خشک باشد توصیه می‌شود.
متخصص گوش، حلق و بینی تصریح کرد: بخور گرم و سرد تفاوت چندانی با هم ندارد، به جز در بیماری‌های التهابی شدید راه‌های هوایی که به انسداد نسبی تنفس در اطفال منجر می‌شود که در آن مواقع گاهی استفاده از بخور سرد ترجیح داده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + پانزده =