وحشتناک ترین و مخوف ترین زندان های دنیا

0 372

این هم تصاویر و فهرست ده وحشتناک ترین زندان دنیا که توجه شما را به آن جلب می‌کنیم. در این زندان‌ها خطرناک‌ترین مجرمان و جنایت‌کاران جوامع مختلف نگه‌داری می‌شوند.
زندان “دیار باکر” – ترکیه
زندان “دیار باکر” در جنوب شرقی کشور ترکیه قرار دارد. این زندان در سال 1980 میلادی تاسیس شد و از آن زمان تا به امروز، از خطرناک‌ترین مجرمان جامعه در آن نگه‌داری می‌شود. به همین دلیل عنوان یکی از بدترین زندان‌های دنیا را به خود اختصاص داده است. علاوه بر شکنجه‌های جسمی که بر روی زندان اعمال می‌شود، شکنجه‌ی روحی و تخریب شخصیتی زندانیان، این زندان را به یکی از مخوف‌ترین زندان‌های دنیا تبدیل کرده است.
زندان دیار باکر به دو بخش تقسیم می‌شود. بخشE می‌تواند 744 زندانی و بخشD نیز می‌تواند 688 زندانی را در خود جای دهد. بر اساس داده‌های دریافتی، اکنون هر دو بخش این زندان کاملا پر شده اند.
زندان “سابانتا” – ونزوئلا
زندان “سابانتا” در کشور ونزویلا قرار داشته و عنوان یکی از وحشتناک ترین زندان‌های دنیا را به خود اختصاص داده است. این زندان یکی از خشن‌ترین مراکز تربیتی در آمریکای لاتین بوده و هر مجرمی که به این مکان قدم می‌گذارد، آرزو می‌کند که هرچه زودتر از این محل فرار کند. در این زندان ده‌ها نوع بیماری عفونی شیوع پیدا کرده و تقریبا هیچ خدمت بهداشتی به زندانیان ارایه نمی‌شود. از این گذشته، همه روزه این زندان شاهد ده‌ها نوع جنایت و جرایم خشونت بار می‌باشد.
زندان “ADX Florence “ایالت متحده
زندان “ADX Florence ” مکانی امن برای نگه‌داری از خطرناک‌ترین مجرمان ایالات متحده است. این زندان در منطقه‌ی فلورنس در ایالت کلرادو آمریکا واقع شده است و در حال حاضر میزبان حدود 439 زندانی خطرناک می‌باشد. زندان ای‌دی‌اکس فلورنس امن ‌ترین زندان آمریکا است. در طول سالیان متمادی، زندانیان بسیاری تلاش کردند تا با خودکشی، از دست این زندان، هم سلولی‌ها و نگهبانان آن خلاص شوند. شاید نام زندان جدید آلکاتراز کوهی را شنیده باشید. زندان آلکاتراز نام غیر رسمی این زندان بوده از سال 1994 میلادی تا به امروز فعالیت خود را برای جدایی مجرمان خطرناک از جامعه ادامه می‌دهد.
زندان “تادمور” – سوریه
این زندان در شهر تدمور در 200 کیلومتری دمشق پایتخت سوریه واقع شده است. زندان تدمور در اصل برای نگه‌داری از مجرمان نظامی تاسیس شده بود ولی از سال 1980 میلادی در پی تغیراتی در ساختار زندان، این محل میزبان همه نوع مجرمان و جنایت‌کاران شد. آقای “حافظ اسد” رئیس جمهور سابق سوریه در سال 1980 میلادی دستور قتل عام تمامی زندانیان این زندان که تعدادشان در حدود 2400 نفر می‌شد را صادر کرد. این زندان در سال 2001 میلادی تعطیل و در سال 2011 بار دیگر فعالیت خود را آغاز نمود.
زندان کاراندیرو – برزیل
زندان کاراندیرو در شهر سائوپائولو در برزیل قرار دارد. این مکان در سال 1920 تاسیس شد ولی تا سال 1956 میلادی فعالیت کیفری نداشته و در سال 2002 میلادی به کل بسته شد.
در سال 1992 میلادی در زندان کاراندیرو یک شورش گسترده رخ داد که در پی آن، موج گسترده ای از قتل عام زندانیان بوقوع پیوست. در آن روز، 111 زندانی در پی سرکوب شورشیان به قتل رسیدند. این یکی از دلایل اصلی تعطیلی این زندان بود. از دیگر دلایل تعطیلی و تخریب زندان کاراندینو می‌توان به شیوع بیماری ایدز اشاره نمود. در آن زمان، حدود 8000 زندانی در این زندان قرار داشتند.
اردوگاه 22 – کره شمالی
از اردوگاه مخوف 22 در کره‌ی شمالی می‌توان به عنوان بدترین و وحشتناک ترین زندان و ندامت‌گاه دنیا نام برد. نام رسمی این زندان سیاسی “کوان-لی-سو 22” بوده و کاملا از دنیای خارجی ایزوله است. گفته می‌شود که به غیر از مجرمان، خانواده‌ی آنها نیز محکوم به حبس در این زندان شده و باقی عمر خود را در این مکان وحشت‌ناک می‌گذرانند. در حال حاضر بیش از 5 هزار نفر در این کمپ یا اردوگاه حضور دارند.
زندان بانگ کوانگ – تایلند
زندان مرکزی بنگ کوانگ در استان نونتابوری در کشور تایلند واقع شده است. این شهر در حدود 11 کیلومتری شمال پایتخت این کشور یعنی بانکوک قرار دارد. این زندان به خاطر رفتار فوق العاده خشن نگه‌بانان با زندانیان و تعداد بیش از حد مجرمان، به یکی از بدترین مکان‌های موجود در جنوب شرق آسیا مشهور شده است. زندان بنگ کوانگ تنها برای مردها بوده و اکنون چند تن از جنایت‌کاران خارجی نیز در این مکان حبس شده اند. گفته می‌شود که به طور معمول مجرمانی که به اعدام محکوم می‌شوند، مدت زمانی را پیش از مرگ، در این زندان بسر می‌برند.
زندان ال رودئو – ونزوئلا
زندان ال رودئو در شهر گاتیره در ونزوئلا قرار داشته و به بدترین ندامت‌گاه این کشور معروف است. اکنون در حدود 50 هزار نفر در سلول‌های این زندان مخوف دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند. این ندامت‌گاه در سال 2011 میلادی شاهد یورش و نبردی خشن میان دو گروهک زندانی بود که تنها با دخالت نیروهای مسلح خاتمه یافت. اینجا جایی است که یک بار تجربه‌اش برای تمام عمر کفایت می‌کند.
زندان گیتاراما – رواندا
زندان مرکزی گیتاراما در کشور رواندا واقع شده و به معنای واقعی، یکی از وحشتناک ترین زندان‌های دنیا است. شرایط زندگی در این مکان به قدری وخیم است که برخی از زندانیان برای بقای زندگی به آدم خواری روی می‌آورند. بسیاری از زندانیان از این مکان به عنوان “جهنم بر روی زمین” یاد می‌کنند. این زندان در اصل برای نگه‌داری از 400 زندانی طراحی و ساخته شده است ولی از دهه 1990 میلادی به دلایلی نامعلوم، حدود 7 هزار مجرم را در خود جای داده است.
زندان ریکرز – ایالات متحده
زندان جزیره‌ای ریکرز در شهر نیویورک در آمریکا قرار داشته و ندامت‌گاه بدترین مجرمان و جنایت‌کاران ایالات متحده است. این زندان مابین دو منطقه‌ی مسکونی برونکس و کوینسک و مجاور با فرودگاه لا-گواردیا واقع شده است. زندان ریکرز به خاطر رفتار بسیار خشن نگه‌بانان و زندان‌بانان با مجرمان به شهرت عام رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =