موسیقی شیطان موسیقی راک و متال

0 1,489

موسیقی شیطان، عمدتاً (راک)، شما لابد موسیقی‎های مختلفی را که به نوعی با این فرقه در ارتباط هستند شنیده اید . بله موسیقی یکی از مهمترین ابزار شیطان پرستی است . موسیقی راک با زیر شاخه‌های خود مانند متالیکا، هوی متال و … امروزه جزو لاینفک این گونه فرقه‌هاست. البته مسلما عده کمی از ارتباط موسیقی راک و شیطان پرستی مطلع هستند و دلیل عمده آن هم عدم تسلط به زبان انگلیسی است. اما هیجان کاذب این سبک خاص عده‌ای از جوانان را به سمت خود جذب نموده است.
محققین بهره گیری از هنر موسیقی را راهی برای ترویج موسیقی شیطان و شیطان پرستی از سوی این فرقه می‌دانند و می‌گویند خوانندگانی که جزو رهبران منحرف این فرقه‌ها به شمار می‌آیند با ابداع سبک‌های تازه‌ای در موسیقی که از هیچ قالب زیبایی شناسی و یا سبک‌های پاپ، کلاسیک و … پیروی نمی‌کنند، به ترویج این فرقه می‌پردازد.
آنها با اشاره به کنسرت‌های موسیقی این فرقه که با رفتارهای بسیار مستهجن اداره می‌شود تاکید دارند که هنگامی که حاضران با اشعار کفر آمیزی که خوانده می‌شود به شور و شوق می‌رسند رفتارهایی چون توهین به مقدسات، و رفتارهای ضد انسانی و غیر اخلاقی در برابر دیدگان حاضران به تشویق رهبران آنها به اجرا در می‌آید.
نحله مورد بررسی با استفاده از موسیقی توانسته است به نفوذ خود در اقصی نقاط جهان تحقق بخشد که عمده این اقدامات در فضای تاسیس و فعالیت گروه متالیکا تاکنون دنبال شده است. در سال 1981 یک نوازنده درام به نام لارس الریچ با انتشار یک آگهی فراخوان تشکیل یک گروه هوی متال را اعلام کرد و پس از مدتی موفق به جذب افراد مختلفی می‌شود.
فعالیت این گروه‌ها مانند سایر گروه‌های هوی متال به صورت غیر قانونی و زیر زمینی در ظاهر و در باطن با حمایت سازمان‌های جاسوسی ایالات متحده امریکا با شعارهای اجتماعی و اعتراضی ادامه و گسترش می‌یابد.
این گروه چند سال بعد پیشنهادهای Black Metal را نیز ادامه داد و ضمن ارائه آثار مختلف زمینه را برای شکل گیری گروه‌های بعدی فراهم آورد.
متالیکا در حقیقت ضد ارزش‌هایی را ارائه می‌نماید که شامل بازگشت به تاریکی (محور اصلی تفکرات شیطان پرستان) بی رحمی و تجاوزات جنسی، فحاشی، هجوم و حمله به جامعه و فرهنگ عمومی آن می‌باشد.
خوانندگان این گروه بر روی صحنه و در کلیپ‌های خیابانی دست به خوردن و آشامیدن میوه‌های فاسد، ادرار، مدفوع، خون و مردار نموده و از کثیف‌ترین گرو ه‌های موسیقی جهان به حساب می‌آیند.
همچنین گفتنی است که متالیکا از هم جنس بازی نیز دفاع می‌نماید و آلبومی را در سال‌روز مرگ کوئین همجنس باز بنام امریکایی منتشر کرد.
برخی آمار ها حکایت از این دارد که تا کنون بیش از ده میلیون و دویست هزار کپی از آلبوم های این گروه موسیقی شیطان به فروش رسیده است. جاذبه‌های مجازی و حاشیه‌ای موسیقی متالیکا مانند ایجاد فضا برای روابط آزاد دختران و پسران، ارزان و قابل دسترسی بودن موسیقی با توجه به ارتقاء تجهیزات فنی تکثیر و توزیع، کاهش سطح حساسیت یا حساسیت زدایی از طریق نفوذ به خانواده ها، شرکت ها، اتومبیل‌های شخصی، رایانه‌های شخصی و بالاخره گوشی‌های تلفن همراه … را می‌توان از دلایل استفاده از موسیقی برای پیشبرد اهداف نام برد.
روند و روالی که موسیقی متالیکا یعنی موسیقی شیطان در گسترش مقوله شیطان پرستی تا کنون طی کرده است بسیار قابل توجه می‌باشد. ظهور یک خواننده جدید دقیقا به مثابه یک شیطان جدید همواره جمع تازه‌ای از علایق و عواطف اقشار مختلف مردم در کشورهای جهان را (علی الخصوص جوانان) به خود جلب می‌کند.
نقش موسیقی متال که نوع از موسیقی شیطان است، نقش حساس گسترش دامنه مخاطبین شیطان گرایی می‌باشد . از سوی دیگر با گذشت زمان خوانندگان متالیکا همه روزه بیشتر تمایلات شیطانی خود را آشکار می‌نمایند و بدین سان می‌توان آن ها را عامل تبلیغ شیطان‌گرایی معرفی کرد.
تهیه کننده: وسیم احمد ادیب
منبع: My Savior.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 1 =