آتش بس دایمی صهیونست های اشغالگر و فلسطین

0 382

مقام‌های مصری و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی اعلام کردند که دو طرف صهیونست ها و فلسطینی به توافق آتش بس بلند مدت دست یافتند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، در بیانیه وزارت امور خارجه مصر آمده است: «برای حفاظت از جان بی‌گناهان و جلوگیری از ادامه خونریزی‌ها، بر پایه طرح مصر در سال 2014 و تفاهم‌نامه قاهره در سال 2012، مصر دو طرف اسرائیلی و فلسطینی را به آتش بس کامل و فراگیر فرا می‌خواند. این آتش بس با بازگشایی گذرگاه ها میان نوار غزه و اسرائیل به گونه‌ای که سرعت انتقال کمک‌های انسانی و نیازمندی‌های باز سازی را تضمین کند، دادن اجازه به ماهی‌گیران فلسطینی برای ماهی‌گیری تا عمق 6 مایلی، ادامه مذاکرات غیر مستقیم میان دو طرف بر سر موضوعات دیگر یک ماه پس از آغاز آتش بس، همزمان می‌شود. در صورتی که طرفین اسرائیلی و فلسطینی محتوای فراخوان مصر را بپذیرند، ساعت 19:00 به وقت قاهره روز 26-8-2014 زمان آغاز اجرای آتش بس اعلام می شود.»
از سویی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی پیش از جلسه سران این تشکیلات در کنفرانس خبری‌ای گفت: «موافقت رهبری فلسطین را با فراخوان مصر برای آتش بس فراگیر و دایم از ساعت 19:00 به وقت محلی (16:00 به وقت گرینویچ) می‌پذیریم.»
عباس افزود: «امیدواریم این آتش بس با فراهم شدن نیازمندی‌های مردم ما در غزه، تهیه تمام ما یحتاج غذایی و طبابت و تداوی  آن ها و آغاز هر آن‌چه که تجاوز اسرائیل آن را ویران کرد، همزمان شود.»
محمود عباس از رهبران مصر و عبد الفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور «به خاطر تلاش شان برای متوقف کردن تجاوز به غزه، پایان دادن به کشتن کودکان و ویرانی سازمان‌دهی شده این منطقه» سپاس‌گزاری کرد.
اما حرکت  فلسطینی حماس، این توافق را «پیروزی برای مقاومت» ارزیابی کرد.
سامی ابو زهری در کنفرانس خبری که در بیمارستان شفاء در غزه برگزار کرد گفت: «موفق شدیم آن‌چه ارتش‌های عربی به صورت جمعی توان آن را نداشتند، محقق کنیم. این پیروزی بزرگ را به ملت فلسطینی و عربی مان تبریک می‌گوییم.»
در پی این اعلام، هزاران فلسطینی در نوار غزه، آتش بس با صهیونست ها  را جشن گرفتند. صدای تکبیر از بلندگوهای مساجد بلند شد و به نشان شادی تیرهای هوایی شلیک شد.
جنگ اخیر میان صهیونست ها و فلسطینی‌ها که بیش از یک ماه طول کشید، به کشته شدن بیش از 2هزار فلسطینی در نوار غزه انجامید که اکثر آن ها غیر نظامی هستند. در مقابل 64 نظامی یهود صهیونست  نیز کشته شدند .
این پیروزی بزرگ را بر تمام مسلمانان جهان به ویژه ملت مظلوم فلسطین و غزه مبارک میگوییم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 19 =