ناهید المانع به دلیل داشتن حجاب به شهادت رسید

0 315

ناهید المانع یک دانشجوی دکترا از عربستان سعودی بود که به دلیل داشتن حجاب اسلامی بر اثر ضربات چاقو در دانشگاهی در اسکس در شمال شرق لندن به شهادت رسید.
‌هـافینگتون پست گزارش داد، (ناهید المانع) 31 ساله در حالی که در پیاده رو بود 16 بار مورد ضربات چاقو قرار گرفت. افسران پلیس بر این باورند که این زن مسلمان به دلیل داشتن پوشش اسلـامی، لباسی گشاد و بلند و روسری هدف قرار گرفت.
به گفته پلیس اسکس، ناهید المانع به دلیل شدت جراحات ناشی از ضربات چاقو در ناحیه بدن، گردن، سر و بازو جان سپرد.
مقام‌های دانشگاه اسکس گفته اند، المانع دانش‌جویی سخت کوش و مستعد بود و انتظار می‌رفت تا پایان سال جاری دوره تحصیل خود را به پایان برساند.
پیکر این دانشجوی زن مسلمان به آستان جوف عربستان سعودی جایی که خیل عظیمی از جمعیت برای شرکت در مراسم تشییع وی تجمع کرده بودند منتقل شد. بنابر گزارش‌ها، یک مرد 52 ساله در ارتباط به قتل ناهید المانع بازداشت شده است.
عمر علی رئیس فدراسیون انجمن‌های اسلامی دانش‌جویان (FOSIS) گفت: این اولین مورد حمله علیه یک دانشجوی مسلمان نیست و به طور حتمی آخرین مورد از این حملات علیه یک عضو جامعه اسلامی در انگلیس نخواهد بود. به طور طبیعی تا روشن شدن تمامی شواهد منتظر خواهیم ماند. با این‌حال اگر مشخص شود که این حمله به خاطر پوشش اسلامی بوده؛ این مورد با جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان در انگلیس مرتبط است و به شدت مایه نگرانی خواهد بود.
این حمله واکنش‌های بسیار تندی را در میان مردم در انگلیس و عربستان سعودی به همراه داشته است. مردم در انگلیس و عربستان چنین حملاتی علیه مسلمانان را محکوم کردند. حتی برخی از اتباع عربستانی، سفارت عربستان را به تعلیق روابط تجاری با انگلیس فراخواندند.
این در حالیست که زنان محجبه در بعضی کشورهای غیر اسلامی در امن نبوده و همواره مورد آزار و شکنجه، و حتا مجبور به پرداخت تکس می‌باشند.
گزارش: وسیم احمد ادیب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 12 =