استقبال از رمضان

0 359

استقبال از رمضان
به بهانه فرا رسیدن ماه خجسته و پر میمنت رمضان، ماه خدا، ما ضیافت الله تعالی، ماه توبه و رجوع بسوی الله رب العزت، ماه رسیدن بسوی تعالی انسانیت، ماه تزکیه و تصفیه، ماه زمینه ساز رشد قوای روحانی و اصلاح نفس، ماه بدبخت سازی شیاطین جنی و انسی، ماه که بنده توفیق نیکویی های را پیدا می کند که در طول سال کمتر بدان توفیق می رسد، ماه که پروردگار ما به بهانه می خواهد ما را مشمول رحمت خویش گرداند و ماه که نوافل آنرا معادل فرایض و فرایض ا ش را معادل 70 برابر بیشتر فضیلت می دهد.
این ماه رو به رسیدن است و کمتر از شش روز بدان مانده است، می بایست که همه با همه از قبل بدان آمادگی داشته و از آن استقبال نماییم.
و این استقبال و آمادگی باید قبل از رسیدن آن باشد و به عنوان آخرین چانس آنرا دانست، زیرا نمی دانیم تا رمضان سال آینده زنده هستیم؟ و یا این آخرین رمضان عمر ما است؟ لذا باید استفاده اعظمی از این فرصت قیمت‌تر از طلا و الماس و سایر اجناس قیمتی نمود.
رمضان ماهِ است که می‌توان در وجود خویش باز نگری کرد و خود سازی نمود، همچنان به بهانه رمضان باید فقراء، غرباء، مستمندان، سائلین و تگدی‌گران، مهاجرین و بی جا شده‌گان و آسیب دیدگان جنگ‌ها و حوادث طبیعی فراموش ما نشوند و به آنها کمک بالاتر از حد معمول صورت گیرد.
و باید با درس از رمضان معاونت و کمک خود را با این مستحقین در یغ ننمائیم …!
(نورالله کوثر)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + سه =