اسلام دین آینده بریتانیا (انگلیس)

0 294

اسلام دین آینده بریتانیا (انگلیس)

اسلام دین آینده بریتانیا (انگلیس)

یک روزنامه انگلیسی با مقایسه سه تصویر از کلیساها و مسجد این کشور به روند رو به رشد اسلام در این کشور و کاهش مسیحیت اشاره دارد و می نویسد: دین اسلام، دین آینده انگلیس است.
به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از منابع عربی، روزنامه «دیل میل» انگلیس به مقایسه سه تصویر از دو کلیسا و خارج از یک مسجد که از تعداد زیاد مسلمانان حکایت دارد، پرداخت و نوست: مسیحیت دین گذشته انگلیس است و اسلام، دین آینده آن خواهد بود.
این روزنامه می افزاید: به آمار سال 2011 میلادی که 33.2 میلیون انگلیسی در ویلز خودشان را مسیحی می دانند؛ توجهی نکنید، چرا که اگر امروز عمق دین را در انگلیس بخواهی بدانی تنها به این عکس ها بنگاه کند، چرا که این تصاویر بیش از آمار گیری ها و سرشماری ها، واقعیت را بیان می کنند.
دیلی میل می افزاید: این تصاویر ماه گذشته از سه مکان عبادی در شرق لندن گرفته شده است، دو تا از عکس ها، یکی کلیسای قدیس جورج در خیابان کنون و کنیست قدیس ماری در خیابان کایبل در صبح یکشنبه و عکس سوم از خیبان اطراف یکی از مساجد در خیابان برون استیت در استیبافیلد گرفته شده است.
این رونامه انگلیسی تاکید می کند: فرق این کلیساها با مسجد در تعداد عبادت کنندگان است، در کلیسای قدیس جورج تعداد عبادت کنندگان از 12 نفر تجاوز نمی کند، درحالی که این بنا در قرن 18 میلادی ساخته شده است و یکهزار و 230 صندلی دارد، اما تعداد عبادت کنندگان در کلیسای قدیس ماری، از 20 نفر بیشتر نیست، با وجود اینکه این کلیسا در سال 1849 با گنجایش 9 هزار نفر ساخته شده است.
دیلی میل می نویسد: این تصاویر، گرایش کنونی دین در انگلیس را نشان می دهد و حاکی از آن است که مسیحیت دین گذشته و اسلام دین آینده است.
تصاویر:

کلیسای لندن روز یکشنبه

اسلام دین آینده بریتانیا (انگلیس)

مسجد لندن روز جمعهاسلام دین آینده بریتانیا (انگلیس)

منبع: اخبار جهان اسلام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =