قرآن نسل جوان فرانسه را متحد کرده است

0 275

عمدتا جوانان فرانسوی به دین اسلام روی می آورند و جمهوریت را به دست فراموشی می سپارند از همین رو است که گسل های عمیقی میان دولت های فرانسه با نسل جوان ایجاد شده است.

قرآن نسل جوان فرانسه را متحد کرده است

به گزارش خبرگزاری فرانسه، الیزابت اسشملا، سردبیر روزنامه فرانسوی «نوول ابزرواتور» و معاون مدیر رونامه «اکسپرس» و پایه گذار سایت «پروش اورینت» مغرب با بیش از سی سال سابقه کاری و نگارش شش اثر، در خصوص بررسی نسل‌های مسلمان در فرانسه، اعتراف کرد که بیشتر جوانان فرانسوی به دین اسلام روی می آورند و جمهوریت را به دست فراموشی می سپارند از همین رو است که گسل های عمیقی میان دولت های فرانسه با نسل جوان ایجاد شده است.
وی در این باره ادامه داد: جای تعجبی ندارد، جمهوریت فرانسه نتوانست با شعاقرآن نسل جوان فرانسه را متحد کرده استر «آزادی، برابری و برادری» ملت این کشور را زیر یک پرچم متحد کند اما کتاب مقدس قرآن که هروزه شمار بیشتری از نسل جوان را به خود جذب می کند و مسلمانان بسیاری از آیات آن را حفظ می کنند با قدرت معجزه اسایی قادر است یکرنگی و اتحاد را به دنیای مسلمانان بیاورد و مفهوم واقعی برادری را در میان آنها خلق کند.
وزارت کشور و فرهنگ فرانسه در گزارشی اعلام کرده است هر ساله ۴۰۰۰ فرانسوی به دین اسلام روی می آورند که این میزان نسبت به سال ۱۹۸۶ دو برابر شده است.
اسشملا در این باره اعلام کرد که اقشار مختلفی از جامعه پزشکی، وکلا، تاجران کادرهای اداری و کارمندان در صف نمازگزاران مساجد قرار می گیرند.
وی خاطر نشان کرد که آنچه که مسلمانان را به اتحاد و برادری دعوت می کند حسی است که از روح و ذات انسانی بر می آید، مسلمانان جوان فرانسه نه از افراط گراها بلکه از مسلمانان کشورهای اسلامی الگو می گیرند و ظاهر و باطن خود را متفاوت از سایرین می سازند و در اغلب موارد همین پوشش حجاب یا گذاشتن محاسن برای مردان باعث جلب اعضای خانواده، همسر یا دوست به دین اسلام می شود.
اسشملا برآورد کرد که اشاعه اسلام از این مسئله ناشی می شود که هر غیرمسلمانی که با شیوه خود با اسلام آشنا شده و مسلمان شده است دوست دارد دیگران را نیز با این احساس قلب و تجربیاتی که کسب کرده است آشنا کند از همین رو است که اگر هر یک مسلمان بتواند کوچکترین تاثیری در دیگری در جامعه غرب بگذارد با سیلی از روی آورندگان به اسلام در کشورهای مختلف روبرو خواهیم بود.
منبع: اخبار جهان اسلام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − دو =