نماز، یک فیلسوف آلمانی را مسلمان کرد

0 331

یک فیلسوف آلمانی که در یک مسجد با حسن خلق مسلمانی که در حال خواندن نماز بود مواجه شد دین اسلام را برای ادامه زندگی خود انتخاب کرد.

نماز، یک فیلسوف آلمانی را مسلمان کرد

نماز باعث مسلمان شدن یک فیلسوف آلمانی شدبه گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از منابع عربی، نظریه های تفکری، معرفتی و تحلیل مفهومی در فلسفه به گرویدن یک فیلسوف آلمانی«آندریاس کامز» به دین اسلام منجر شد.

آندریاس کامز دراین باره گفت: علت حقیقی که او را به شناخت اسلام سوق داد، سفر اخیرش به مصر و دیدار با یک جوان مصری به نام «حسن» بود.

کامز افزود: دوستم حسن، هر کاری را با عشق زیاد انجام می داد و با همه توانش به دیگران کمک می کرد و به همین دلیل دوست داشتم مثل او باشم و همین مسئله باعث شد تا درباره اسلام و نحوه گرویدن به اسلام تا اینکه مسلمان باشم، پرسش کنم.

وی ادامه داد: حسن به من گفت که باید برای گرویدن به اسلام، شهادتین بگویم و پس از آن احساس رضایت زیادی پیدا کردم.

اندریاس تاکید کرد: جوهر ادیان تسلط بر غرور است و اسلام بر عشق تشویق می کند و روابط دوستانه و محبت آمیز با مردم را تسهیل می کند و این مسئله در سایر ادیان وجود ندارد.

این فیلسوف آلمانی خاطر نشان کرد: من غیر از جنگهای صلیبی و برخی از مضامین ساده و چهره ای نادرست که در اروپا و سایر کشورهای جهان درباره اسلام منتشر شده است، از این دین مبین چیزی نمی دانستم.

وی افزود: من پس از دوستی با حسن، دین اسلام را بهتر شناختم و و رفتار حسنه او باعث شد تا من در مسیر جدیدی گام بردارم و مسلمان شوم.

قصه گرویدن اسلام کامز زمانی آغاز شد که او در نزدیک به شش سال پیش به مصر سفر کرده بود و در یکی از مساجد از جوانی به نام حسن که در حال نماز بود، بدون اجازه عکس گرفت، کامز از حسن به خاطر عکس گرفتن از او عذرخواهی کرد ولی حسن به او گفت:من خوشبختم چرا که خدایم را عبادت می کنم.

کامز به حسن گفت: چگونه با من می توانی دوست باشی درحالی که من مسلمان نیستم؟ حسن پاسخ داد که تو بنده خدایی و من باید بهترین برخورد را با بندگان خدا داشته باشم.

گفتنی است، کامز پس از مسلمان شدن کشور مصر را برای ادامه زندگی برگزیده است.

منبع: اخبار جهان اسلام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 10 =