كشتار و محاصره غزه بيانگر خوی وحشيگری اسرائيل است

0 619

غزه ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین با شهادت 3 مبارز دیگر گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” در اردوگاه المغازی واقع در وسط باریکه غزه،

افزایش آمار قربانیان حمله به غزه به 39 شهید و 335 زخمی

[ 17/11/2012 – 11:28 ق.ظ ]

 آمار شهدای تجاوزات چهار روز گذشته ارتش عبری به نوار غزه به 39 نفر رسید.به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع پزشکی، تیم های امداد و نجات توانستند جسد یک شهید و دو مجروح را از زیر آوار یک باب منزل در محله الزیتون خارج کنند.منابع مذکور اسامی سه شهید قسامی را “علی عبد الحکیم المناعمه”، “اسامه عبد الجواد” و “اشرف درویش” اعلام کردند و خاطر نشان شدند که قبل از این حادثه نیز دو شهروند فلسطینی در حمله جنگنده های ارتش عبری به محله السلام شهرک دیر البلح شهید شده بودند.گفتنی است که در جریان تجاوزات چهار روز اخیر رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه 39 نفر تا لحظه نگارش این خبر شهید و بیش از 335 نفر دیگر زخمی شده اند که در میان آنها نزدیک به 150 زن و کودک هم دیده می شوند.

اردوغان: در مقابل تجاوز به غزه ساکت نخواهیم نشست

[ 17/11/2012 – 11:17 ق.ظ ] 

قاهره ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که تجاوز رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه از جمله مسائلی است که در دستور کار دیدار امروز شنبه وی با مقامات مصری در قاهره قرار دارد و او قصد دارد با بررسی این مساله، موضعی قاطعانه در این زمینه اتخاذ کند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از پایگاه خبری “الجزیره”، رجب طیب اردوغان در گفتگو با فهمی هویدی نویسنده مصری خاطر نشان کرد که آنکارا در قبال تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه نقش تماشاچی نخواهد داشت و لازم می داند که جامعه بین المللی با عمل به مسئولیت های خود در این زمینه، جلوی حملات این رژیم را که به نقض قوانین بین المللی عادت کرده است، بگیرد.

اردوغان تصریح کرد که در جریان سفر خود به مصر که تا فردا یکشنبه ادامه خواهد داشت، تلاش خواهد نمود صفحه جدیدی از همکاری استراتژیک گسترده میان دو کشور بزرگ منطقه باز کند.

وی افزود ترکیه آرزومند پیروزی انقلاب مصر و اعتلای جایگاه مصر است؛ چرا که همکاری میان قاهره و آنکارا می تواند راه گشای امنیت و توسعه در منطقه خاورمیانه باشد.

اردوغان عصر دیروز جمعه نیز از تماس تلفنی خود با باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا، بان كی مون دبير كل سازمان ملل و ويلاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه و گفتگو با آنها درباره ضرورت توقف حملات رژيم صهيونيستی به نوار غزه خبر داده بود.

وی با اشاره به اینکه «حكومت تركيه هيچ تلاشی برای تماس با رژيم صهيونيستی انجام نداده است، چون روابطی ميان ما وجود ندارد» خاطر نشان کرد که حمله به غزه با هدف جلب آرای صهيونيست‌ها در انتخابات آتی اسرائيل صورت می‌گيرد.

نخست وزیر ترکیه از شورای امنيت سازمان ملل و قدرت‌های حاكم بر اين سازمان خواست موضع تجاوزكارانه رژيم صهيونيستی را محكوم كرده و این رژیم را برای توقف فوری حملاتش تحت فشار قرار دهند.

سخنگوی دولت فلسطین: زوال رژیم صهیونیستی نزدیک است

غزه ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

سخنگوی دولت فلسطین در غزه ضمن اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی دولت و ملت فلسطین را با هم هدف قرار می دهد، تاکید کرد که هدف از حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به دفتر نخست وزیری دولت متبوع وی، هدف قرار دادن چهره های برجسته و رموز دولت فلسطین است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، طاهر نونو طی بیانیه ای مطبوعاتی خاطر نشان کرد که دولت متبوع وی همانند گذشته با ثبات و پایداری فلسطین را اداره می کند و هم اکنون بحث و گفتگوها با کشورهای عربی و اسلامی و حامیان فلسطین در رابطه با اوضاع این منطقه ادامه دارد.

وی ضمن اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از دولت فلسطین و موفقیت آن در اداره امور به خشم آمده و همین مساله موجب شد دفتر نخست وزیری دولت فلسطین را هدف قرار دهد، خاطر نشان کرد: سفر امیر قطر و نخست وزیر مصر به غزه و دیدار با مقامات دولت فلسطین، ضربه محکمی بر پیکره دشمن صهیونیستی بود.

نونو تصریح کرد: ما هیچ ترس و هراسی از حملات صهیونیست ها نداریم و انتظار هر جنایتی را از دشمن صهیونیستی داریم، زیرا این رژیم بویی از رحم و انسانیت نبرده است.

وی افزود: دولت فلسطین به رغم حملات و جنایت های دشمن صهیونیستی، ثابت و پایدار خواهد ماند و این رژیم صهیونیستی است که باید از سرزمین های اشغالی رخت بربندد.

سخنگوی دولت فلسطین ضمن تاکید بر سفر امروز شنبه 17/11/2012 هیات تونسی به نوار غزه، اشاره کرد که حرف و حدیث های دشمن در مورد گسترش عملیات های خود، صرفا جنبه ای تبلیغاتی دارد.

طاهر نونو از تمامی کشورهای دنیا خواست جلوی جنایت های دشمن صهیونیستی را که قدرت تصمیم گیری خود را از دست داده، بگیرند و به سیاست های دوگانه خود پایان داده و جنایتکاران جنگی صهیونیست را محاکمه کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه نمی توان مردم بی گناه فلسطین را با صهیونیست های جنایکار یکی دانست، تشریح کرد که ملت فلسطین با رژیمی مقابله می کند که پیشرفته ترین و مدرن ترین سلاح ها را در اختیار دارد.

نونو در پایان سخنانش گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده که ملت فلسطین به مقاومت و جوانان دلاور خود که امت عربی و اسلامی را سربلند کرده اند، افتخار کند. ما در آستانه ظفرمندی قرار داریم، پس ثابت قدم باشید که ما با شما هستیم.

اردوغان حمله به غزه را در ديدار با مرسی بررسی می‌كند

[ 16/11/2012 – 11:01 ب.ظ ] 

استانبول ـ مركزاطلاع‌رسانی فلسطين
رجب طيب اردوغان نخست وزير تركيه اظهار داشت كه فردا شنبه در جريان سفرش به قاهره حمله وحشيانه رژيم صهيونيستی به نوار غزه را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش سايت تركی مركز اطلاع‌رسانی فلسطين، نخست وزير تركيه امروز جمعه در جمع خبرنگاران در استانبول ضمن تاكيد بر حمايت كشورش از ملت فلسطين گفت: «فردا در قاهره با برگزاری كنفرانس مطبوعاتی مشترك اين مساله را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهيم و موضع‌مان را اعلام می‌كنيم.»

وی تصريح كرد كه عصر امروز تلفنی با باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا، بان كی مون دبير كل سازمان ملل و ويلاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه پيرامون ضرورت توقف حملات رژيم صهيونيستی به نوار غزه گفت‌وگو كرده است.

اردوغان تاكيد كرد: «حكومت تركيه هيچ تلاشی برای تماس با رژيم صهيونيستی انجام نداده است، چون روابطی ميان ما وجود ندارد.»

نخست وزير تركيه افزود كه حمله به غزه با هدف جلب آرای صهيونيست‌ها در انتخابات آتی اسرائيل صورت می‌گيرد.

وی از شورای امنيت سازمان ملل و قدرت‌های حاكم بر اين سازمان خواست موضع تجاوزكارانه رژيم صهيونيستی را محكوم كرده و بر آن برای توقف فوری حملاتش فشار آورند.

عکس


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =